вівторок, 19 травня 2015 р.

Мандри. Ковалівка

Нещодавно також завітали до зразкового сучасного села Ковалівки, що на Київщині (широко та скандально відомі його мешканці Засухи). Дійсно, красиво. Не так масштабно, як в тих же Буках. Центральна доглянута територія значно менша за площею. Але в цілому мило. 

Церква Різдва Присвятої Богородиці
Памятник Петру Могилі. За фото в інтернеті - раніше був інший.
біля церкви

Ковалівська гімназія

 Відразу біля церкви водойма (не зовсім зрозуміло, ставок чи таки річка). Через неї міст. Увага - обслуговування мостика за сільським типом: пофарбували половину, фарба липне до підошви, але ніяких обмежувальних знаків нема. Друга половина просто недофарбована.  Молодят з цервки очікує гондола та білі лебеді. По інший бік дороги на іншій ділянці живуть лебеді чорні.

Знаменитий квітковий годинник.

Кілька старих автомобілів перетворено на клумби

І взагалі дуже багато квітів, клумб.Враження в цілому позитивні, хоча на багато ахів та охів - не тягне. Виглядає як картинка для журналістів - доглянутий і чистий центр села, де туристів набагато більше, ніж місцевих жителів. При цьому, не вистачає затишку, все як на долоні, все відкрито оку, а посередині проїзжа частина. Мимоволі порівнюєш різні "новобудови" Київщини між собою.  В Буках сподобалося більше. А ще неодноразово ловили себе на думці, що Александрія, Софіївка та інші великі парки це приблизно те саме, але з історією в кілька століть. Може і тут з часом підростуть дерева... Резюме - їхати, але поєднуючи з іншими частинами екскурсії (да, для дитини тут знайшовся бабтут - це безумовний плюс). 
А які цікаві місця відвідали ви?

3 коментарі:

  1. І в зимку там гарно, немов у казці, єдине - люди там черстві і залякані, і краса та належить одному клану.

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую за екскурсію! Такі розповіді потрібні, я мало знаю про наші цікаві місця :)

    ВідповістиВидалити
  3. Яка гарна місцевість! Аж захотілось туди поїхати. Наступного разу буду мати на увазі

    ВідповістиВидалити