пʼятниця, 24 жовтня 2014 р.

Про бобрів (книги, кіно, мультики)

)Бобрались в брудній баюрі два бобри брунатно бурі.
- Правда, брате бобре, добре?
-Дуже добре, брате бобре.

Хто слідкував за моїми повідомленнями, може вже здогадався, що у нас з'явилися нові персонажі Sylvanian Family - бобри. Приблизно такі:
Це майже Сильваніан - це їх американський аналог Сalico critters. Зрозуміло, що іграшки як такі не були самоціллю. Просто у нас була одна сім'я, а нам так хотілося програти ситуації "похід у гості", "дитячий садок", "школа" і ще багато інших, де треба мати неспоріднених персонажів.  Ігрові фото з нашими новими тваринками покажу пізніше.
А зараз про освітню складову цієї гри.

Спершу, наші бобри - американці, які переїхали жити в Україну. Українську мову вони знають, але інколи забувають слова та вставляють англійські, перепитують, як це сказати українською. Це сталося випадково, але виявилось дуже корисно. По ходу гри трошки вивчаємо англійську.

І, звичайно, ми спробували знайти про бобрів цікаву інформацію, пригадати фільми, мультики, книжки з цими тваринками та вивчити щось новеньке проо них. Може ще комусь буде корисно.

Кіно та мультфільми
Першими на згадку прийшли добре відомі ще з дитинства мультики Союзмультфільму. (Знаю, що дехто з читачів мого блогу може негативно ставитися до всього радянського. Зазначу, я не поділяю цю думку. В моєму радянському дитинстві було дуже багато хорошого, в тому числі мультики, які не поступаються, а багато в чому і перевершують, диснеївським. )

Найбільш відомі мультики про бобрів - "Бобры идут по следу" та "Осторожно, щука"


Далі на думку спадає "Бобренок Чука".
Якщо перші два мультика, мені подобаються, то Чука - подобається по стилістиці, але не подобається головний персонаж. Але якщо ви ще не дивилися - один раз варто подивитися.

Далі - мультики та фільми, які я відшукала на боброву тему. 

Les Histoires Du Pere Castor  - "Сказки дядюшки бобра".

Ми ще не дивилися. Судячи з описів та зображень - серіал хороший, з коротких 7-хвилинних історій. Мабуть подивимось, хоча мені здається, з нього трохи вже виросли.

В епізодичних ролях бобри зустрічаються в мультику про Простоквашино, "Песенка мышенка", "Так сойдет". Є, звісно, і широко-відомий мультик "Злюки-бобри". Але, на мою думку, його не варто діткам показувати, як мінімум маленьким.

В пошуках бобрів ми згадали й про Уолта Діснея та його Silly Symphonies. В цій серії є ще чорно-білий мультик "Busy Beavers"

Знятий він ще у 1931 році. Але цікавий, смішний досі.  Доречі, як виявилось, сучасні діти із здивуванням дивляться чорно-біле кіно та мультфільми, дивуються, що персонажі майже не говорять.  То цей мультик надихнув нас на грунтовну розповідь про становлення мультиплікації та досягнення Уолта Діснея, а також радянської мультиплікації. Ну і аніме теж згадали (тимпаче, що ми шанувальники творчості Хаяо Міадзакі).

Знахідкою для нас став фільм про бобреня, знятий французькими кініматографістами у 2008 році на основі зйомок живої природи. Це - " Пригоди бобренятка" (Приключения бобренка  = 

les aventures du petit castor). 

Ми дивилися в російськомовній версії, а за посиланням україномовна - знайшла пізніше.  Хоча я й люблю українську озвучку мультиків, в даному разі мені хотілося подивитися саме російськомовну версію, бо... текст читає....Микола Дроздов, відомий всім нам з дитинства по телепередачах про тваринок.  80 хвилин фільму як на одному подиху. Дивитися всім.
Власне це вдруге зі мною, коли документальні фільми про природу залишали не просто хороші, а супер-мег-яскраві враження ( першим таким фільмом був фільм Океани, хто не дивився - дивіться).

А тепер - до книжок
Якщо чесно, у нас не знайшлося жодної книги про бобрів. Мабуть тому, щ це істоти не наших країв. В двох книгах вони зустрілися не як головні персонажі - "Жили  были ежики" Андрія Усачова  та у "7 навыков активных детей".

Інтернет (мами в інтернеті) рекомендують книжки про бобра Кастора.
Мені здається, моя доня з них вже виросла. 
Ось ще одна з мам рекомендує книжки про бобрів: "Бобруська", "Торпі", "Саджо та її бобри" (всі книжки російською мовою)
Знайшла ще посилання на книгу про бобра, який наломав дрова.... Навіть не знаю, як написати вірно, бо видавництво критикують за порушення норм російської граматики...


Передивляючись англомовні видання, знайшла багато. Мабуть тому, що в тій самій Канаді бобрів має бути багато. То про них казки і складають.
Наприклад такі (там красиві картинки і мила історія)
Якщо вам сподобалися історії про тварин, то обіцяю написати ще.... про мамонтів...

6 коментарів:

 1. Ой, и у вас тоже дома живут семейства зверушек? У нас белки, еноты и много мелочи ясельной. Как же я их люблю! А дОООмики, а скамеечки, а одежки... ... Когда подарили дочке, играли сперва всей семьей, расставляли мебель, вешали шторки.
  Оль, а почему именно бобры? Так любопытно! Правда, очень интересно. Соня у меня очень любит животных, а бобра видели своими глазами. Благо, у нас тут им раздолье на горных реках жить.)))
  В общем, здорово!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Бобры - потому как они были с уценкой почти на доллар...

   Видалити
 2. Продолжаю...Задача была поставлена как "животные наших краев", те не кенгуру, не слоны, не коалы. Чтоб из одной сказки, так сказать...
  С белками - побоялась, что мне нужно будет строить дом-дерево. А бобры подошли. Из семеек, которые были в наличии, оказались дешевле других.
  А еще они нам по характеру подходят - хозяйственные.

  Еще кошка приехала на роликах. Но не все же сразу показывать...

  Мы тоже с дочкой вместе играем. Огромное поле для творчества. И места не много занимает (для Барби все тоже будет в 2 раза крупнее)

  ВідповістиВидалити
 3. Ой,какие бобрята! Оля, с расширением семейства тебя ! Значит скоро новая сказка?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Спасибо. Сказка - да. Лишь бы не забыть отснять....А так сказочных идей много.

   Видалити
 4. Какие вы молодцы, Оль! Я залипла по твоему тегу про сильванчиков! Такой серьезный подход! и отличная идея с англоязычными гостями-бобрами. Маша просит котика и зайку, чтобы в гости ходили к лисам, возьму на заметку! сейчас как раз активно язык учить начали!

  ВідповістиВидалити