середа, 17 вересня 2014 р.

А чи були ви у БУКАХ? Мандрівка київщиною

Чи були ви у Буках Сквирського району  Київської області? Ще не були - то рушайте у подорож. У Буках знаходиться дуже красивий храмовий комплекс та парк з маєтком, побудований нашим сучасником Іваном Миколайовичем Сусловим. Його стараннями та коштом розчищений від смітника берег річки Роставиці. Парк може й молодий (столітніх дерев там не побачиш), але доглянутий і красивий. Крім храмового комплексу та парку можна побачити фонтан-рулетку з Майдану Незалежності у Києві та міні-зоопарк, а також численні скульптури у парку. Давайте дивитись фото.
Храмовий комплекс  складається  із церкви Святого Великомученика Євгенія,  дзвіниці Святого Даниїла і часовні Святого  Миколая і Олександра. Дзвіниця названа в честь Данила Прокоповича Кучми, батька  колишнього Президента України Леоніда Кучми.  

 Впізнали фонтан? Так, в нашому дитинстві він прикрашав Майдан Незалежності у столиці. На жаль, зараз його не ввімкнули. Враження змішані. Він виявився меншим і не таким прекрасним, як був у дитинстві. Разом з цим велика шана і повага родині Суслових за врятований фонтан. Адже він близько 10 років валявся на складвах і так би там і вмер, якби не знайшов своє друге життя у Буках.
 У цього янгола в руках камень з біблійних місць. Там треба просити діток. Ну, власне, думаю, і інші гарні бажання  здійснюються.
 Відбиток руки засновника парку. Це йому на день народження діти подарували такий подарунок.
 В цб частину парку пускають лише організовано з екскурсією. Може й правильно, аби вандали не поламали і не пообмальовували, але я не люблю ходити екскурсійним натовпом.

 Яблуко розбрату.

 Пегаси.
 Дуби-чаклуни.
 Слоник. Як же без слоника. Але до нього ми не змогли підійти. Він на пляжі, а пляж лише для родини Суслових та всиновлених ними дітей.  Для них побудовано окремий дитячий будинок і діти вільно користуються всім маєтком, включаючи пляж, власне футбольне поле, зоопарк.
 Зоопарк. Що можу сказати... це міні-зоопарк, де намагаються доглядати за тваринами і робити все найкраще для них. Крім оленів є ще ведмеді та лев, а також птахи. Як ми дізналися, всіх тварин власнику маєтку подарували. То він змушений був облаштовувати їх побут. Цікаво, що ведмедів мясом не годують, вони вегетаріанці. Тому не агресивні. Лева мясом годують. Хоча царю звірів та й ведмедям хотілося б більші вольєри. Але й так непогано, звірі доглянуті та нагодовані.

 Ініціали власника - Суслов Іван Миколайович. Він вважає число 7 для себе щасливим, бо
 -він –сьома дитина в сім»ї;
- його ініціали СІМ (Суслов Іван Миколайович);
- цифра 7 прикрашає його робочий кабінет в агрофірмі «Сквира»;
- цифра 7 зустрічається на фасадах приміщень та викладених доріжках парку;
-а ще Іван Суслов мріє побудувати 7 дитячих будинків.Один уже побудований.
 Жаби. Їх три штуки. Можна кинути їм в ротик грошей.
 А тут цікаво - гнізда ластівок на церкві.
 Рідко фотографую в церкві. А тут неможливо було втриматись. Це в нижньому храмі купель для хрещення, а також фігури апостолів. Цікаво, що в церкві всі богослужіння безкоштовні.


Ось така подорож. Красиво. Всім дякую, хто дочитав до кінця. Один раз як мінімум варто поїхати. Більше - не факт. Дивлячись. наскільки вам сподобається. Бо дороги такі не найкращі туди та й є відчуття натовпу. Людей багато (хто на екскурсію, хто на хрестини, на весілля...), можливості погуляти самим немає. Відвідання парку  з 9:00 до 17:00 в пятницю, суботу та неділю і святкові дні. 

6 коментарів:

 1. Дякую, Оля, за розповідь! Гарно! Навіть не знала про існування такого місця :)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Будьласка. А в які цікаві місця ви рдиною мандруєте?

   Видалити
 2. Як красиво!!! А у мене ще є фото біля того фонтану, як я була маленькою... такі приємні спогади...
  Рада знайомству! У Вас стільки цікавенного у блозі)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. дякую. Буду рада активним читачам. А щодо блогу - намагаюсь аби він був багатогранним та різноманітним.

   Видалити
 3. За що ж дякувати - було цікаво та красиво від початку до кінця:) Неодмінно завітаю! Хоча б для того, щоб привітатись з фонтаном )) Я його ще за часів розташування на Майдані не вважала особливо естетичним, але все одно це, якщо можна так сказати, "смак дитинства".

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. А мены вын подобався в дитинствы. А зараз якось не вразив. Може тому, що не працював.

   Видалити