вівторок, 5 серпня 2014 р.

Україномовні книжки з нашої полиці (5-6 років)

"Дім, в якому немає книг, подібний до тіла, позбутого душі"  Цицерон

(завчасно приношу вибачення за дивний вигляд тексту в цьому пості... не виправляється, а писати заново так багато сил нема)
В нашому домі книжки є, чимало. Дорослі, правда, чимдалі більше користуються електронними версіями книжок чи слухають аудіокнижки. А ось дитині потрібна ЖИВА книга, зі сторінками, картинками... Відразу скажу, що у нас зберіглася чимала дитяча бібліотека ще з дитинства батьків (і у мене, і у чоловіка). То у нас багато російськомовних книжок нашого дитинства. Але писати про російськомувну дитячу книжку мені якось зараз не цікаво, оскільки: 1) про неї багато пишуть росіяни (я б порадила сходити за оглядами такої книги до Ластівки у її гніздечко, 2) зараз роль україномовної книжки для моєї дитини зросла, бо вона сама потроху почала читати і читає українською мовою, російська викликає у неї більше складнощів, 3) ну і це взагалі актуально, патріотично і просто нормально - читати книжки державною мовою.
Спробую поділити на групи. (Всі фото витягла з інтернету, але вони відповідають реальним книжкам з моєї полиці).
Розумні книжки для підготовки до школи.
За цією книжкою Катя навчилась читати. Мені дуже подобається Лелеченя (з усієї серії нам радили лише букварик). З відмінностей від інших книг для малят - не містить поділу слів на склали через рисочку. Це вчить відразу читати по дорослому. Завдяки такій навичці потім нормально читаються слова у будь-якому мусці (назви магазинів, журналів, інших товарів..)

Це букварик як на мене трохи дивний. Нам не підійшов. Ті букви,я кі ще не вчили, позначені квадратиками.... Слова поділені на склади рисочками. Для занять з початку не пішов, пробували кілька разів. Вибірково читаємо десь з середини, випробовуючи свої навички (які вже є), тобто для закріплення результату.

Ця книга ніби для малечи, еле вона не втратила своєї актуальності. Ми до неї повертаємось, коли забули якусь букву, вчимо вірші Теж використовуємо для закріплення навичок читання.

За цією книжкою займалися на підготовці до школи. Тут усілякі завдання з малювання, обведення, підрахунку, логіки...  Непогано. Не дорого. Вистачає на рік регулярних занять. Недолік - переважно чорно-біла, а тому сумна.


Ці книжки - мої фаворити у плані підготовчого навчання для дошкілят. Яскраво, кольорово, цікаво, але разом з цим і розумно. Мені подобається, що це фактично книга-казка. Там є персонажі (вчителі та учні). всі завдання персоналізовані, є портретна галерея вчителів та учнів. Це однозначно додає цікавості.  Є наліпки. Але наші виявились нерозрізаними. то ми вписуємо букви та цифри. А портрети персонажів використовуємо для інших потреб.
Більше про цю серію тут
Пізнавальні книжки
Першою, моєю улюбленицею я хочу поставити книгу про Київ.
Знати своє місто і цікаво, і корисно. Книга побудована за принципом поєднання основного тексту із діалогами родини, що гуляє містом. Красиві ілюстрації. Завдяки наявності дитячих персонажів книга не є нудною і сприймається навіть маленькими дітками.  Дорослі теж багато дізнаються цікавого.  Ми повертаємось до цієї книжки щоразу до або після прогулянки історичними місцями.

В цій серії також " Де, що, коли?" та "Як, звідки і чому?". Дуже вдала серія (поки що маємо тілики одну книгу з серії.


Ця серія менш цікава, але теж досить непогана.
Художня література
Мила і добра казка із гарною мовою і картинками. Бачила російськомовне видання. Українська - краще. Російською важко читається ця книжка, а в українській мова мелодійна.


 Старі запаси, що не втратили своєї актуальності. Гарне слово, гарні картинки, гарні зимові історії. У нас 3 штуки окремо. А зараз видають однією книжкою.
Теж дуже гарна книжка, що вже не перший рік не втрачає актуальності. Хочу купити Улюблені вірші 2. 
Чудова казка-вірш про місто Львів і Лева. який там живе. Катя ще не була у Львові. але завдяки цій книжці вже щось знає про нього.Ось ці книжки поки що не читані, але друзі нам їх радили.
Книга з казками по прислівях.  Я сама не всі ці прислівя знаю. Тому дуже пізнавально. Одна сторінка - одне прислівя. Доступно. Думаю, у школі знадобиться.
І інші книжки цієї серії. Вже не перший рік актуально, читається на одному подиху, гарні картинки, гарні вірші. А Володимиру Дахно, який придумав персонажів, черговий раз треба за них подякувати.
Історії про кроликів я вже описувала  У нас одна книжка українською, інші -російською. Ну, бажано для таких книжок брати всю серію однією мовою аби не плутатись у іменах героїв. А так - однаково гарні, що українською, що російською.
Вірші. Трошки дивні, але нічого...Переклад з польської. З цікавого - шрифт як в друкарській машинці.
Моя улюблена книга україномовних дитячих віршів.  Про котів та собак. Легка та колоритна мова. Добра половинга віршів вивчена напамять.  Гарні картинки. Всім рекомендую.

Цю книгу брали в бібліотеці. Ми взагалі багато дитячої книги берем в бібліотеці.  Але ця залишила незабутні враження. Добра і гарна казка про дівчинку Марійку і тваринку Тюпу.
І ця книга у нас теж є. Не тільки і не стільки заради казки, скільки заради ілюстрації. 

Всім, хто дочитав, дякую за увагу. Буду рада коментарям, особливо, якщо хтось дасть посилання на свої огляди україномовної дитячої книжки або просто висловиться щодо хороших книжок, що не потрапили в цей пост. І взагалі мекні буде приємно, якщо ви лишетимете коментарі до моїх постів (яких за останні півтора місяці було чималенько).

3 коментарі:

 1. Оля, книжная полка твоей принцессы - впечатляет.
  У нас уже много книжек собралось из твоего поста.
  Я на них имею нюх и выискиваю разные. Предпочтение отдаю книгам с хорошими иллюстрациями.

  ВідповістиВидалити
 2. Замечательные книжки, надо и мне написать про наше чтение, спасибо что делишься, обожаю такое читать.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ну, твои дети врядли будут читать что-то из этой подборки. Хотя, кое что в русской версии издано (Снежная королева, курочка Аннушка, книги издательства Махаон, книги про кроликов). Писала потому, что про украинскую книжку постов меньше.
   Но с интересом почитаю и твои впечатления от детской русскоязычной книги.

   Видалити